Burun Törpüleme Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatları arasında yer alan burun törpüleme işlemi, kişinin kemerli bir burna sahip olması durumunda gerçekleştirilebilen bir estetik ameliyat çeşididir.
Profilden bakıldığında burun sırtının burun köküne ve burun ucuna göre daha önde olduğu durumlarda kemerli burundan bahsedilir. Genellikle burun sırtındaki fazla kıkırdak ve kemik yapı törpülenerek burun sırtı hem burun ucu ve burun kökü ile aynı düzleme getirilmekte hem de tüm yüzle daha orantılı bir görünüm verilmektedir. Bazen burun kökü ve/veya burun ucu olması gerektiğinden daha düşük olmakta ve burun kemerli gibi görünmektedir. Bu durumlarda burun sırtını törpüleyerek düz bir hat elde etmeye çalışmak burnu aşırı küçültmekte ve estetik ve fonksiyonel sorunlara yol açabilmektedir. Doğru yaklaşım burun kökünü doldurmak ve burun ucu yüksekliğini artırarak düz bir hat elde etmektir. Bazen de hem burun kemeri törpülenmekte hem de burun ucu yüksekliği artırılmaktadır.
Bazı durumlarda, burun kemeri törpülendiğinde burun ucunda, burun kanatlarında ve deliklerinde de dolaylı değişimler olmakta ve aynı seansta bu yapılara da müdahale etmek gerekmekte, burun küçültme veya burun ucu kaldırma işlemleri de yapılmaktadır.
Diğer bir deyişle: Burun kemerini doğru şekilde tedavi etmek için ameliyat öncesinde dikkatli bir burun analizi yapılmalı ve doğru ameliyat yöntemi seçilmelidir.
Burun törpüleme işlemini  genel anestezi altında  yapmayı tercih etmekteyim.
Burun törpüleme fiyatları uygulanacak ameliyat tekniğine göre değişebilmekte ve ameliyat öncesi muayenede belirlenmektedir.
Burun estetiği çeşitlerinden olan burun törpüleme ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için form doldurabilir ya da iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
tum-sorulariniz-telefon-uzmaninet
Prof. Dr. Cengiz Açıkel’e Sorun

İsim Soyisim

E-Posta Adresiniz

Telefon

Dilerseniz Fotoğraf Ekleyin

Mesajınız

Mesajı kontrol ettim, onaylıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir