Burun Küçültme

Teknik açıdan büyük bir deneyim gerektiren burun küçültme estetik ameliyatı, yüzü ile orantılandığında daha büyük bir burna sahip olan kişiler için tamamen estetik kaygılarla yapılan bir ameliyat çeşididir.

Burun küçültme ameliyatı öncesinde yapılan değerlendirmede burun derisi kalınlığı, burun uzunluğu, burun ucu yüksekliği, burun kanatları genişliği, burun delikleri genişliği değerlendirilir ve bir ameliyat planı ortaya konur. Yukarıda bahsedilen tüm yapılar birbiri ile orantılı şekilde birlikte küçültülmelidir. Burun derisinin kalınlığı önemli faktörlerden bir tanesidir. Çok kalın ve yağ bezlerinden zengin derili burunları çok küçültmeye çalışmak doğru değildir, başarısız sonuç alınması kaçınılmazdır.

Diğer önemli bir konu da, buruna komşu elmacık kemiklerin durumudur. Bazen yeterince belirgin olmayan, silik elmacık kemikleri burnun göreceli olarak olduğundan daha büyük ve önde görünmesine neden olur. Bu gibi durumlarda burun küçültme ameliyatı yanında elmacık kemiklerinin yağ dolgusu ile belirginleştirilmesi daha orantılı bir orta yüz ve burun elde edilmesini kolaylaştırır.

Burun estetiği çeşitlerinden olan burun küçültme, genel anestezi altında yapılmakta ve 2-3 saat arasında sürmektedir. Burun küçültme ameliyatı sonrasında yüze soğutucu maske (hiloterapi) uygulanır. Hasta geceyi hastanede geçirir. Burun sırtında toplam 12 gün süre ile bantlar uygulanır.

Ameliyat sonrasındaki iyileşme sürecinde hastanın belirli zaman aralıklarında kontrole gelmesi önerilir. Ameliyat sonrası oluşan ödemin ve burun derisindeki kalınlaşmanın geçmesi ve son halini alması en az bir yılı bulur.

Burun küçültme ameliyatı fiyatı, ameliyatın yapıldığı hastane ve yapılacak işlemin detaylarına göre belirlenir. Burun küçültme ameliyatı hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için form doldurabilir ya da doğrudan telefonla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

tum-sorulariniz-telefon-uzmaninet
Prof. Dr. Cengiz Açıkel’e Sorun

İsim Soyisim

E-Posta Adresiniz

Telefon

Dilerseniz Fotoğraf Ekleyin

Mesajınız

Mesajı kontrol ettim, onaylıyorum.

Comments are Closed