Burun Estetiği ve Ameliyat Süreci

Burun, yüzün ortasında yer alan ve yüz görünümü ile insanın dış görüntüsü üzerinde doğrudan etkili olan kritik bir organdır. Burun ameliyatının diğer estetik ameliyatlara oranla hata payı çok düşüktür. Sonucun iyi veya kötü olmasını milimetreler söyler. Operasyonda her şey yolunda gitmiş bile olsa kişinin ve çevresinin kazanılan bu yeni görünümünü benimsemesi biraz zaman alır.

Burun estetiği ameliyatının başarısı için ilk olarak ameliyat öncesi doğru analiz ve planlama yapılması şarttır. Ameliyat esnasında planlanan değişimler doğru teknikler kullanılarak gerçekleştirilmeli ve ameliyat sonrası yara, iyileşme döneminde de ek sorunlar yaşatmamalıdır. Ancak bu aşamalarda hiç bir problem yaşamamak ve sorunsuz geçmek için burun estetiği doktorunun yeterince eğitimli ve deneyimli olmalı, olası olumsuz sorunların ve sonuçların önüne geçebilmektedir.

Açık bir şekilde yapıldığı görülen ameliyat hatalarını bir kenara bırakarak, burun estetiği ameliyatından memnun olmayan çoğu hastanın burun görünümünde ciddi sorunların olmadığı ancak hastanın ameliyat sonrası süreçten ve sonuçtan farklı beklentiler içinde olduğu ve sonucu kabullenecek ruhsal yapıda olmadığı görülmektedir. Bu noktada ameliyat öncesi durumun açıkça hastaya anlatılması ve ameliyat sonrası süreçte beklentisinin aşağı yukarı nasıl bir sonuç alacağı bilgisinin paylaşılması önemlidir. Aksi taktirde hastanın ameliyatı reddetmesi yahut estetik cerrahın hastayı uygun bulmaması muhtemeldir.

tum-sorulariniz-telefon-uzmaninet
Prof. Dr. Cengiz Açıkel’e Sorun

İsim Soyisim

E-Posta Adresiniz

Telefon

Dilerseniz Fotoğraf Ekleyin

Mesajınız

Mesajı kontrol ettim, onaylıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir